Menu

Vil du starte i B1903?

I B1903 siger vi, at man kan komme og træne med 2-3 gange, inden man behøver at melde sig ind. Så har man haft et par træningspas, hvor man kan se, om B1903 er det rigtige sted for en. Dvs. at man først kontakter kontaktpersonen for ens fødselsår og aftaler at komme og træne med. Herefter hvis man aftaler at starte op i B1903, så foregår indmeldelse på hjemmesiden. Du kan se se trin for trin omkring indmeldelse HER

Vigtig info: Enkelte årgange er der venteliste på. Du kan dog stadig skrive til nedenstående kontaktpersoner og de kan fortælle dig om du kan starte op eller du kan komme på venteliste.

Alt efter hvornår du/dit barn er født i, kan du kontakte nedenstående personer, hvis du ønsker at starte i B1903:

Bold & Bevægelse (årgang 2019+2020): Skriv til Thomas Brando (thomas.brando@b1903.dk)

Årgang 2018-2012: Skriv til Thomas Brando (thomas.brando@b1903.dk)

Årgang 2011: Skriv til Andreas Rex (andreasrex@hotmail.com)

Årgang 2010: Skriv til Morten Winther (kbrylle@gmail.com)

Årgang 2009: Skriv til Sanne Perregaard (perregaard@hotmail.com )

Årgang 2008: Skriv til Martin Halsted (Martin.halsted@gmail.com)

Årgang 2007: Skriv til Michael Rothenborg (michael.rothenborg@gmail.com)

Årgang 2006: Skriv til Ernst Berenthz (ernst_b@privat.dk)

Årgang 2004+2005: Skriv til Erik Nielsen (erikssonnielsen@hotmail.dk)

2. senior (serie 2): Skriv til Mustapha El-Bachri (elbachri81@gmail.com)

1. senior (KS): Skriv til Anders Jochumsen (andersjochumsen@hotmail.dk)

 

 

På hjemmesiden under fanebladet "holdinfo" kan du finde de forskellige holds sider, hvor du kan finde kontaktoplysninger på trænerne og se deres rækker, de spiller i. 

På hjemmesiden under fanebladet "klubinfo" kan du finde nærmere oplysninger om B1903.

Man melder sig ind på hjemmesiden under fanebladet "medlemskab". Direkte link HER

Man kan læse nærmere om kontingenter HER