Menu

Kampoversigt og banebooking

Kampe i DBU-regi skal man ikke booke bane til. Det sker automatisk.

Ønsker man en tid til en træningskamp, så skriv en mail til b1903@b1903.dk. Er der markeret rødt i baneoversigten, så betyder det, at banen er optaget.

Det er ikke muligt at booke tid til en træningskamp i en tid, der er øremærket til træning, med mindre det er i ens egen træningstid. Men træningstid kan godt blive inddraget af klubben til DBU-kampe, såfremt de bliver påsat der af DBU eller der ikke ellers kan findes banetid til afvikling af dem. Se træningsoversigten under "Træningsinfo".

Har man booket en træningskamp til U13 eller ældre, så bliver der booket dommer. Man vil få fremsendt DBU-bekræftelsen på træningskampen med kampnummeret på. Og kampen vil så også være mulig at tilføje til ens kampklar.

DBU hjemmekampe
Juni 2024
14.
fredag
18.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge M (09) Forår • Mester
B1903
Bane 1
AB Tårnby 2
B1903
Bane 1
14.
fredag
18.00
B 1903 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge M (10) Forår • Mester
B1903
Bane 3
KB 3
B1903
Bane 3
14.
fredag
18.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (10) Forår • P2
B1903
Bane 2
Hvidovre IF 3
B1903
Bane 2
14.
fredag
19.30
B 1903
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga Øst 3 (10) forår • Pulje A
B1903
Bane 1
FA 2000
B1903
Bane 1
15.
lørdag
10.00
B 1903 (24)
Omklædning 6
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 3B
B 1908 (3)
Omklædning 2
B1903
Bane 3B
15.
lørdag
10.00
B 1903 (21)
Omklædning 5
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 3A
Fix (3)
Omklædning 2
B1903
Bane 3A
15.
lørdag
10.00
B 1903 6
HHT
Herrer
Senior
Serie 4, P2/9 Forår • P2
B1903
Skjold 16
B1903
15.
lørdag
12.00
B 1903
Omklædning 6
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (07/08) Forår • P1
B1903
Bane 1
FB
Omklædning 2
B1903
Bane 1
15.
lørdag
15.00
B 1903
Omklædning 4
-
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 1 Forår (08) 2024 • Øst 1
B1903
Bane 2
KFUM BK, Roskilde
Omklædning 1
B1903
Bane 2
15.
lørdag
16.00
B 1903
Omklædning 6
-
Herrer
U19
U19 Drenge M (05/06) Forår • Mester
B1903
Bane 3
Hellas
Omklædning 1
B1903
Bane 3
15.
lørdag
16.00
B 1903 2
Omklædning 3
-
Herrer
Senior
Serie 1, P2 23/24 • Pulje 2
B1903
Bane 1
Fremad Amager 2
Omklædning 2
B1903
Bane 1
16.
søndag
10.00
B 1903 (23)
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1A
Allerød Fodbold Klub (8)
B1903
Bane 1A
16.
søndag
10.00
B 1903 (20)
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1B
Allerød Fodbold Klub (6)
B1903
Bane 1B
16.
søndag
10.00
B 1903
UHT
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (07/08) Forår • P2
B1903
Bane 2
KB 4
B1903
Bane 2
16.
søndag
14.00
B 1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P2/3 Forår • P2
B1903
Bane 1
CBS Sport 2
B1903
Bane 1
16.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 3, P2/5 Forår • P5
B1903
Bane 1
Frederiksholm Sydhavnen 3
B1903
Bane 1
20.
torsdag
18.45
B 1903 (3)
-
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge M • Pulje 1
B1903
Nørrebro United (3)
B1903
21.
fredag
18.00
B 1903 4
-
Herrer
U14
U14 Drenge 5 (10) Forår 2024 • Pulje 5
B1903
Husum 2
B1903
21.
fredag
18.30
B 1903 (24)
-
Herrer
U14
Træningskamp U14 Drenge Liga 1 • Pulje 1
B1903
A27 (5)
B1903
22.
lørdag
11.00
B 1903 U12-1 (1)
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1
B 1903 U13-2
B1903
Bane 1
22.
lørdag
12.15
B 1903 U12-1 (2)
-
Herrer
U12
Træningskamp U12 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1A
B 1903 U11-1
B1903
Bane 1A
23.
søndag
10.00
B 1903 dr. 4 (1)
-
Herrer
U11
Træningskamp U11 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1A
FB dr. 4
B1903
Bane 1A
23.
søndag
10.00
B 1903 dr. 4 (2)
-
Herrer
U11
Træningskamp U11 Drenge • Pulje 1
B1903
Bane 1B
Skovshoved IF dr. 4
B1903
Bane 1B
August 2024
5.
mandag
14.00
B 1903 (10)
-
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 1 • Pulje 1
B1903
Hillerød Fodbold (2)
B1903
7.
onsdag
19.00
B 1903 (8)
-
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 1 • Pulje 1
B1903
Holbæk B&I (4)
B1903

Baneoversigt

Uge
Dag
UGE 24
10. juni 2024 - 17. juni 2024
fredag 14. juni 2024
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mandag
Ma
Tirsdag
Ti
Onsdag
On
Torsdag
To
Fredag
Fr
Lørdag
Søndag
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Luk