Menu

Kampoversigt og banebooking

Kampe i DBU-regi skal man ikke booke bane til. Det sker automatisk.

Ønsker man en tid til en træningskamp, så skriv en mail til b1903@b1903.dk. Er der markeret rødt i baneoversigten, så betyder det, at banen er optaget.

Det er ikke muligt at booke tid til en træningskamp i en tid, der er øremærket til træning, med mindre det er i ens egen træningstid. Men træningstid kan godt blive inddraget af klubben til DBU-kampe, såfremt de bliver påsat der af DBU eller der ikke ellers kan findes banetid til afvikling af dem. Se træningsoversigten under "Træningsinfo".

 

DBU hjemmekampe
Maj 2021
16.
søndag
12.00
B 1903 8
livescore
3 - 6
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P18
B1903
Bane 1
Nørrebro FF 2
B1903
Bane 1
16.
søndag
14.00
B 1903
6 - 4
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04-05) Forår • P1
B1903
Bane 1
Vanløse 2
B1903
Bane 1
16.
søndag
16.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P22
B1903
Bane 1
Heimdal 7
B1903
Bane 1
19.
onsdag
18.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4A
B1903
Bane 2
CIK
B1903
Bane 2
19.
onsdag
18.45
B.1903
-
Herrer
M+55
M+55 1 Forår • P1
B1903
Bane 1
Kastrup
B1903
Bane 1
19.
onsdag
20.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
B1903
Bane 1
KB 3
B1903
Bane 1
20.
torsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
M+32 1 Forår • P1
B1903
Bane 1
Viktoria
B1903
Bane 1
22.
lørdag
12.00
B 1903 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 1 Forår • Pulje 1
B1903
Bane 1A
B 93 1
B1903
Bane 1A
22.
lørdag
12.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P20
B1903
Bane 2
Amager FF 3
B1903
Bane 2
22.
lørdag
14.00
B.1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P5
B1903
Bane 1
HB 3
B1903
Bane 1
22.
lørdag
16.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
B1903
Bane 1
HB 2
B1903
Bane 1
23.
søndag
12.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P4
B1903
Bane 1A
FA 2000 3
B1903
Bane 1A
23.
søndag
12.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P3
B1903
Bane 1B
Geranium
B1903
Bane 1B
23.
søndag
12.00
B 1903 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4B
B1903
Bane 2
Østerbro IF
B1903
Bane 2
23.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P14
B1903
Bane 2
HB 6
B1903
Bane 2
23.
søndag
14.00
B 1903 2
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P2
B1903
Bane 1A
FC Sukkerbold
B1903
Bane 1A
23.
søndag
16.00
B 1903
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P1
B1903
Bane 1A
FB 6
B1903
Bane 1A
23.
søndag
16.00
B 1903 3
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P3
B1903
Bane 1B
FA 2000 4
B1903
Bane 1B
24.
mandag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (08) 8M Forår • P1
B1903
Bane 1A
Hvidovre IF 2
B1903
Bane 1A
24.
mandag
12.00
B 1903
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04-05) Forår • P1
B1903
Bane 1
B93 3
B1903
Bane 1
24.
mandag
12.00
B 1903 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (04-05) Forår • P2
B1903
Bane 2
Dragør 3
B1903
Bane 2
24.
mandag
12.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • P1
B1903
Bane 3
Brønshøj 2
B1903
Bane 3
24.
mandag
14.00
B 1903 3
-
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (06) Forår • P2
B1903
Bane 2
Fremad Valby 2
B1903
Bane 2
24.
mandag
14.00
B 1903
-
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (07) Forår • P1
B1903
Bane 1
FA 2000 2
B1903
Bane 1
25.
tirsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+32
M+32 M 7M Forår • Mester
B1903
Brønshøj
B1903
26.
onsdag
18.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • P1
B1903
Dragør 2
B1903
26.
onsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+60
M+60 Forår • P1
B1903
KB
B1903
27.
torsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
M+32 1 Forår • P1
B1903
Hekla
B1903
28.
fredag
18.45
B 1903 8
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P18
B1903
Bane 2
Brønshøj 4
B1903
Bane 2
29.
lørdag
12.00
B 1903
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 3
B1903
Bane 1
Frederiksværk Fodbold Klub
B1903
Bane 1
29.
lørdag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P5
B1903
Olympiakos København
B1903
29.
lørdag
15.30
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P3
B1903
FB 31
B1903
30.
søndag
10.00
KFUM 1
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 4 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
B 1903 3
B1903
Bane 5A
30.
søndag
10.20
B 1903 3
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 4 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
FA 2000 4
B1903
Bane 5A
30.
søndag
10.40
Vanløse IF 8
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 4 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
B 1903 3
B1903
Bane 5A
30.
søndag
11.30
Aakanden GF 2
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
B 1903 2
B1903
Bane 5A
30.
søndag
11.50
B 1903 2
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5B
GVI 2
B1903
Bane 5B
30.
søndag
12.00
B 1903 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge 5 (08) 8M Forår • P5A
B1903
Bane 1A
FB 3
B1903
Bane 1A
30.
søndag
12.10
B 1903 2
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5B
FB 3
B1903
Bane 5B
30.
søndag
13.00
B 1903 1
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 1 Forår • Pulje 1
B1903
Bane 5B
AC Amager Academy
B1903
Bane 5B
30.
søndag
13.20
B 1903 1
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 1 Forår • Pulje 1
B1903
Bane 5A
HIK 1
B1903
Bane 5A
30.
søndag
13.40
B 93 1
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 1 Forår • Pulje 1
B1903
B 1903 1
B1903
30.
søndag
14.00
B 1903
-
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Forår (02-03) • Øst 2
B1903
Bane 1
Køge 2
B1903
Bane 1
30.
søndag
16.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P22
B1903
Bane 2
Vestia 5
B1903
Bane 2
30.
søndag
16.00
B 1903
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (02-03) Forår • P1
B1903
Bane 1
HB
B1903
Bane 1
Juni 2021
2.
onsdag
18.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4A
B1903
Nørrebro United
B1903
2.
onsdag
18.45
B.1903
-
Herrer
M+55
M+55 1 Forår • P1
B1903
Rødovre/FA 2000
B1903
2.
onsdag
20.15
B 1903 3
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P3
B1903
Skjold 4
B1903
3.
torsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P1
B1903
Frem
B1903
3.
torsdag
20.15
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P4
B1903
Skjold 5
B1903
5.
lørdag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4B
B1903
Bane 3
FB 2
B1903
Bane 3
5.
lørdag
11.00
B 1903 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 1 Forår • Pulje 1
B1903
Bane 1A
KB 1
B1903
Bane 1A
5.
lørdag
11.00
B 1903 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 3 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 1B
Skovshoved IF 2
B1903
Bane 1B
5.
lørdag
12.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
B1903
Bane 3
HIK 2
B1903
Bane 3
5.
lørdag
12.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P20
B1903
Bane 2
Hellas 2
B1903
Bane 2
5.
lørdag
12.30
B 1903 2
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P2
B1903
Bane 1A
FB 5
B1903
Bane 1A
5.
lørdag
12.30
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P5
B1903
Bane 1B
FC One Team 2
B1903
Bane 1B
5.
lørdag
14.00
B 1903
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 3
B1903
Bane 1
LSF
B1903
Bane 1
5.
lørdag
16.00
B.1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P5
B1903
Bane 1
Skovshoved IF 3
B1903
Bane 1
6.
søndag
10.00
KB 7
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
B 1903 2
B1903
6.
søndag
10.00
B 1903 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
GVI 1
B1903
6.
søndag
10.00
B 1903 8
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P18
B1903
Bane 2
Watan FC
B1903
Bane 2
6.
søndag
10.20
B 1903 2
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
Vanløse IF 3
B1903
6.
søndag
10.20
FB 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
B 1903 1
B1903
6.
søndag
10.40
B 1903 2
-
Herrer
U10
U10 Drenge (11) 5v5 2 Forår • Pulje 2
B1903
BK Fix 3
B1903
6.
søndag
10.40
Skovshoved IF 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
B 1903 1
B1903
6.
søndag
11.00
B 1903 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 1 Forår • Pulje 1
B1903
Bane 1A
AB Tårnby 1
B1903
Bane 1A
6.
søndag
11.00
B 1903 2
-
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 3 Forår • Pulje 3
B1903
Bane 1B
GVI 2
B1903
Bane 1B
6.
søndag
11.30
HIK 3
-
Herrer
U8
U8 Drenge (13) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
B 1903 2
B1903
6.
søndag
11.30
B 1903 2
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 4
B1903
GVI 2
B1903
6.
søndag
11.50
B 1903 2
-
Herrer
U8
U8 Drenge (13) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
FB 3
B1903
6.
søndag
11.50
FB 2
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 4
B1903
B 1903 2
B1903
6.
søndag
12.10
B 1903 2
-
Herrer
U8
U8 Drenge (13) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
FA 2000 4
B1903
6.
søndag
12.10
Skovshoved IF 2
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 4
B1903
B 1903 2
B1903
6.
søndag
12.30
B 1903 2
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 2 Forår • Pulje 3
B1903
Bane 1A
FA 2000 2
B1903
Bane 1A
6.
søndag
13.00
B 1903 3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 uøvet Forår • Pulje 3
B1903
GVI 3
B1903
6.
søndag
13.20
Aakanden GF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 uøvet Forår • Pulje 3
B1903
B 1903 3
B1903
6.
søndag
13.40
Skovshoved IF 3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 uøvet Forår • Pulje 3
B1903
B 1903 3
B1903
6.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P14
B1903
Bane 2
GVI 4
B1903
Bane 2
6.
søndag
14.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • P1
B1903
Hekla
B1903
6.
søndag
16.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P22
B1903
HIK 4
B1903
6.
søndag
16.00
B 1903 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (04-05) Forår • P2
B1903
FB 2
B1903
6.
søndag
16.00
B 1903 3
-
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (06) Forår • P2
B1903
B93 3
B1903
9.
onsdag
18.00
B 1903
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 3
B1903
Skjold
B1903
9.
onsdag
18.45
B 1903
-
Herrer
M+60
M+60 Forår • P1
B1903
HB Køge
B1903
9.
onsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
M+32 1 Forår • P1
B1903
Fr.holm Sydhavnen
B1903
10.
torsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+50
M+50 1 Forår • P1
B1903
Dragør Bk.
B1903
10.
torsdag
20.15
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P1
B1903
B52
B1903
12.
lørdag
12.00
B 1903
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 3
B1903
Lundtofte Boldklub
B1903
12.
lørdag
12.00
B 1903
-
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Forår (02-03) • Øst 2
B1903
FC Rudersdal
B1903
12.
lørdag
14.00
B 1903 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 1 Forår • Pulje 1
B1903
HIK 1
B1903
13.
søndag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 2 Forår • Pulje 3
B1903
Bane 1B
Brønshøj BK 2
B1903
Bane 1B
13.
søndag
10.00
B 1903 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 3 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 1A
BK Skjold 2
B1903
Bane 1A
13.
søndag
10.00
B 1903 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
Bane 6A
Aakanden GF 1
B1903
Bane 6A
13.
søndag
10.20
B 1903 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
Bane 6B
KB 1
B1903
Bane 6B
13.
søndag
10.40
B 1903 1
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 3
B1903
Bane 6A
Skovshoved IF 1
B1903
Bane 6A
13.
søndag
11.50
B 1903 2
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 4
B1903
Bane 6A
KB 2
B1903
Bane 6A
13.
søndag
12.00
B 1903
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04-05) Forår • P1
B1903
Bane 1
AB Tårnby 2
B1903
Bane 1
13.
søndag
12.10
B 1903 2
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3v3 øvet Forår • Pulje 4
B1903
Bane 6A
Skovshoved IF 2
B1903
Bane 6A
13.
søndag
13.00
B 1903 3
-
Herrer
U9
U9 Drenge (12) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5B
Skovshoved IF 3
B1903
Bane 5B
13.
søndag
13.20
B 1903 3
-
Herrer
U9
U9 Drenge (12) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
Vanløse IF 3
B1903
Bane 5A
13.
søndag
13.40
FB 3
-
Herrer
U9
U9 Drenge (12) 5v5 3 Forår • Pulje 2
B1903
Bane 5A
B 1903 3
B1903
Bane 5A
13.
søndag
14.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P3
B1903
Bane 1A
Ørestad IF
B1903
Bane 1A
14.
mandag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+55
M+55 1 Forår • P1
B1903
B 1908
B1903
16.
onsdag
18.45
B.1903
-
Herrer
M+55
M+55 1 Forår • P1
B1903
Bane 1
Fremad Amager
B1903
Bane 1
17.
torsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+50
M+50 1 Forår • P1
B1903
B.93
B1903
18.
fredag
18.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4A
B1903
AB Tårnby 3
B1903
19.
lørdag
12.00
B.1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P5
B1903
Bane 1
Sønderbro Fight 2
B1903
Bane 1
19.
lørdag
12.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
B1903
Bane 2
Union 2
B1903
Bane 2
19.
lørdag
14.00
B 1903
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 3
B1903
Bane 1
BSF
B1903
Bane 1
20.
søndag
12.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P14
B1903
FB 13
B1903
20.
søndag
14.00
B 1903 8
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P18
B1903
Amager FF 4
B1903
20.
søndag
14.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P20
B1903
KFB 3
B1903
20.
søndag
14.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P22
B1903
Vigerslev 3
B1903

Baneoversigt

Uge
Dag
UGE 19
17. maj 2021 - 24. maj 2021
søndag 16. maj 2021
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mandag
Ma
Tirsdag
Ti
Onsdag
On
Torsdag
To
Fredag
Fr
Lørdag
Søndag
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22