Menu

Kampoversigt og banebooking

Kampe i DBU-regi skal man ikke booke bane til. Det sker automatisk.

Ønsker man en tid til en træningskamp, så skriv en mail til b1903@b1903.dk. Er der markeret rødt i baneoversigten, så betyder det, at banen er optaget.

Det er ikke muligt at booke tid til en træningskamp i en tid, der er øremærket til træning, med mindre det er i ens egen træningstid. Men træningstid kan godt blive inddraget af klubben til DBU-kampe, såfremt de bliver påsat der af DBU eller der ikke ellers kan findes banetid til afvikling af dem. Se træningsoversigten under "Træningsinfo".

 

DBU hjemmekampe
September 2021
26.
søndag
10.00
B 1903 3
livescore
2 - 7
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (08) Efterår • P3
B1903
Bane 3
Hekla 2
B1903
Bane 3
26.
søndag
10.00
B 1903 1
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (12) 5v5 1 Efterår • Pulje 2
B1903
Dragør BK 1
B1903
26.
søndag
10.20
Fremad Valby 1
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (12) 5v5 1 Efterår • Pulje 2
B1903
B 1903 1
B1903
26.
søndag
11.15
B 1903 2
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (12) 5v5 2 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1A-2
AB Tårnby 1
B1903
Bane 1A-2
26.
søndag
11.35
Bispebjerg BK 1
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (12) 5v5 2 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1A-1
B 1903 2
B1903
Bane 1A-1
26.
søndag
11.55
B 1903 2
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (12) 5v5 2 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1A-1
Vanløse IF 2
B1903
Bane 1A-1
26.
søndag
12.00
B 1903
livescore
2 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 1 Efterår 2021 (06) • P1
B1903
Bane 2
Fremad Valby
B1903
Bane 2
26.
søndag
12.00
B 1903
0 - 8
Herrer
U15
U15 Drenge M (07) Efterår • Mester
B1903
Bane 3
HIK 2
B1903
Bane 3
26.
søndag
14.00
B 1903 2
livescore
0 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (08) Efterår • P1
B1903
Bane 3
GVI 2
B1903
Bane 3
26.
søndag
14.00
B 1903 2
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge (10) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1A
BK Vestia 3
B1903
Bane 1A
26.
søndag
16.00
B 1903 2
livescore
1 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (03/04) Efterår • P1
B1903
Bane 2
B93 2
B1903
Bane 2
26.
søndag
16.00
B 1903 9
4 - 1
Herrer
Senior
Serie 5, P18/28 Efterår • P21
B1903
Bane 1
FC Culpa 2
B1903
Bane 1
29.
onsdag
17.15
B 1903
Omklædning 5
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C
B1903
Bane 3B
KB (2)
Omklædning 1
B1903
Bane 3B
29.
onsdag
18.45
B 1903
Omklædning 6
-
Herrer
U15
U15 Drenge M (07) Efterår • Mester
B1903
Bane 1
KB 2
Omklædning 2
B1903
Bane 1
29.
onsdag
20.15
B 1903 4
Omklædning 4
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P10
B1903
Bane 1
Bispebjerg 2
Omklædning 1
B1903
Bane 1
30.
torsdag
20.15
B.1903
Omklædning 1
-
Herrer
M+32
M+32 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Bane 1
Hekla
Omklædning 2
B1903
Bane 1
Oktober 2021
2.
lørdag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (09) 8M Efterår • P3B
B1903
Bane 3A
Skjold 3
B1903
Bane 3A
2.
lørdag
12.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/28 Efterår • P20
B1903
Bane 3
HB 12
B1903
Bane 3
2.
lørdag
14.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Efterår • P8
B1903
Bane 1A
Stefan 8
B1903
Bane 1A
2.
lørdag
16.00
B.1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Efterår • P5
B1903
Bane 1
HB 3
B1903
Bane 1
3.
søndag
10.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (08) Efterår • P3
B1903
Bane 3
Frem 3
B1903
Bane 3
3.
søndag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U11
U11 Drenge (11) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1A
Østerbro IF 4
B1903
Bane 1A
3.
søndag
10.00
B 1903 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge (11) 8v8 1 Efterår • Pulje 3
B1903
Bane 1B
B 93 2
B1903
Bane 1B
3.
søndag
12.00
B 1903
-
Herrer
U15
U15 Drenge M (07) Efterår • Mester
B1903
Bane 1
FB
B1903
Bane 1
3.
søndag
14.00
B 1903
-
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår 2021 (03) • P2
B1903
Bane 1
Karlslunde IF
B1903
Bane 1
3.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P11
B1903
Bane 2
FB 5
B1903
Bane 2
3.
søndag
16.00
B 1903 2
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P2
B1903
Bane 1A
HB 5
B1903
Bane 1A
5.
tirsdag
20.15
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
B1903
Slagge Bk.
B1903
6.
onsdag
17.00
B 1903 4
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (08) Efterår • P4
B1903
Skjold 2
B1903
6.
onsdag
18.45
B 1903
-
Herrer
M+60
M+60 Efterår • Pulje 1
B1903
FA 2000/Rødovre
B1903
6.
onsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
M+32 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Fr.holm Sydhavnen
B1903
7.
torsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+55
M+55 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Køge BK
B1903
8.
fredag
18.45
B 1903
-
Herrer
Senior
Herre Senior 1 7M Efterår • P2
B1903
Fremad Valby 2
B1903
9.
lørdag
12.30
B 1903 2
-
Herrer
U12
U12 Drenge (10) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
B1903
Brønshøj BK 1
B1903
9.
lørdag
14.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Efterår • P8
B1903
Østerbro IF 9
B1903
10.
søndag
10.00
Vanløse IF 1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 1
B1903
B 1903 1
B1903
10.
søndag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (07) Efterår • P4
B1903
FB 2
B1903
10.
søndag
10.20
HIK 1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 1
B1903
B 1903 1
B1903
10.
søndag
10.40
AB Tårnby 1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 1
B1903
B 1903 1
B1903
10.
søndag
11.15
Vanløse IF 2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 2
B1903
B 1903 2
B1903
10.
søndag
11.35
HIK 2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 2
B1903
B 1903 2
B1903
10.
søndag
11.55
AB Tårnby 2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 2
B1903
B 1903 2
B1903
10.
søndag
12.00
B 1903
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C
B1903
FC Nakskov
B1903
10.
søndag
12.00
B 1903 2
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Efterår • P2
B1903
B93 3
B1903
10.
søndag
12.30
Vanløse IF 3
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 3
B1903
B 1903 3
B1903
10.
søndag
13.10
GVI 1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 3
B1903
B 1903 3
B1903
10.
søndag
13.45
B 1903 4
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 5
B1903
BK Pioneren 1
B1903
10.
søndag
14.00
B 1903 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (08) Efterår • P1
B1903
Nørrebro United
B1903
10.
søndag
14.00
B 1903 9
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/28 Efterår • P21
B1903
Skjold 10
B1903
10.
søndag
14.05
B 1903 4
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 5
B1903
KB 8
B1903
10.
søndag
14.25
B 1903 4
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) 3v3 Efterår • Pulje 5
B1903
FA 2000 4
B1903
10.
søndag
16.00
B 1903 2
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (03/04) Efterår • P1
B1903
Kastrup 3
B1903
12.
tirsdag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+32
M+32 M 7M Efterår • Mester
B1903
FB
B1903
13.
onsdag
18.45
B.1903
Omklædning 4
-
Herrer
M+55
M+55 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Bane 1
Kastrup
Omklædning 1
B1903
Bane 1
13.
onsdag
20.00
B 1903 4
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P10
B1903
Bane 1
B93 5
Omklædning 2
B1903
Bane 1
14.
torsdag
20.15
B 1903
Omklædning 2
-
Herrer
M+50
M+50 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Bane 1
Fremad Forsing
Omklædning 1
B1903
Bane 1
15.
fredag
19.00
B 1903
Omklædning 6
-
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår 2021 (03) • P2
B1903
Bane 1
Sundby Bk.
Omklædning 1
B1903
Bane 1
16.
lørdag
12.00
B 1903 7
Omklædning 4
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/28 Efterår • P20
B1903
Bane 1
Hellas 2
Omklædning 1
B1903
Bane 1
16.
lørdag
14.00
B 1903
Omklædning 3
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2021-22 • Pulje 1
B1903
Bane 2
Frederikssund
Omklædning 2
B1903
Bane 2
16.
lørdag
14.00
B.1903 3
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Efterår • P5
B1903
Bane 1
Kastrup 2
Omklædning 1
B1903
Bane 1
17.
søndag
10.00
B 1903 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (08) Efterår • P3
B1903
Kastrup 2
B1903
17.
søndag
12.00
B 1903
-
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 1 Efterår 2021 (06) • P1
B1903
LSF
B1903
17.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P11
B1903
Fremad Valby 4
B1903
17.
søndag
16.00
B 1903
-
Herrer
Senior
Herre Senior 1 7M Efterår • P2
B1903
FA 2000
B1903
17.
søndag
16.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
B1903
FC One Team 2
B1903
24.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P11
B1903
HB 4
B1903
25.
mandag
20.15
B 1903
-
Herrer
M+50
M+50 1 Efterår • Pulje 1
B1903
B.93
B1903
27.
onsdag
19.00
B 1903
-
Herrer
Senior
U21 A, 2021 efterår (2000 og yngre) • Pulje 1
B1903
Herstedøster IC
B1903
28.
torsdag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
M+32 1 Efterår • Pulje 1
B1903
Copenhagen Celtic
B1903
30.
lørdag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (08) Efterår • P1
B1903
FB
B1903
30.
lørdag
14.00
B 1903
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2021-22 • Pulje 1
B1903
Herstedøster IC
B1903
30.
lørdag
14.00
B 1903 6
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Efterår • P8
B1903
MU FC
B1903
31.
søndag
10.00
B 1903 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (07) Efterår • P4
B1903
B93 5
B1903
31.
søndag
12.00
B 1903 2
-
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P2
B1903
Skjold 5
B1903
31.
søndag
14.00
B 1903 4
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (08) Efterår • P4
B1903
HIK 4
B1903
31.
søndag
14.00
B 1903 5
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P11
B1903
Fix 2
B1903
November 2021
1.
mandag
20.15
B.1903
-
Herrer
M+32
Old Boys-LP • Pulje 1
B1903
KB
B1903
3.
onsdag
18.45
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P10
B1903
Union 3
B1903
6.
lørdag
10.00
B.1903 3
-
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Efterår • P5
B1903
Sønderbro Fight 2
B1903
6.
lørdag
12.00
B 1903
-
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår 2021 (03) • P2
B1903
Brønshøj BK
B1903
6.
lørdag
14.00
B 1903
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C
B1903
Rørby-Værslev IF
B1903
7.
søndag
10.00
B 1903 7
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/28 Efterår • P20
B1903
Fremad Valby 7
B1903
7.
søndag
12.00
B 1903
-
Herrer
U15
U15 Drenge M (07) Efterår • Mester
B1903
Skovshoved IF
B1903
7.
søndag
12.00
B 1903 4
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Efterår • P10
B1903
Jægersborg 2
B1903

Baneoversigt

Uge
Dag
UGE 38
27. september 2021 - 04. oktober 2021
søndag 26. september 2021
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mandag
Ma
Tirsdag
Ti
Onsdag
On
Torsdag
To
Fredag
Fr
Lørdag
Søndag
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22