Menu

Kampoversigt og banebooking

Nedenfor finder du turneringskampe, træningskampe samt andre aktiviteter, som banerne er reserveret til. Kampe i DBU-regi bliver der booket baner til automatisk.

Ønsker du at booke tid til en kamp uden for DBU-regi, skriv til denne mail

Det er ikke muligt at booke tider, der er øremærket til træning. Men træningstid kan godt blive inddraget af klubben til kampe, såfremt der ikke kan findes plads til dem ellers. Se træningsoversigten under træningsinfo.

Kampoversigt er opdateret: 22.10.20

       
       
       
Uge 43      
Lørdag 24. oktober 10.45 U11-1 vs. HIK Bane 1
Lørdag 24. oktober 12.00 2. senior vs. AB Tårnby Bane 1
Lørdag 24. oktober 12.00 11. senior vs. Heimdal Bane 2
Lørdag 24. oktober 14.00 1. senior vs. KB (AFLYST)  
Lørdag 24. oktober 14.00 6. senior vs. Skjold Bane 1
Søndag 25. oktober 10.00 U13 dr. 2. HIK Bane 1
Søndag 25. oktober 11.30 U12-1 vs. Solrød Bane 1
Søndag 25. oktober 14.00 10. senior vs. FB Bane 1
Søndag 25. oktober 14.00 U14-1 vs. FB Bane 2
       
Uge 44      
Onsdag 28. oktober 19.00  U17-1 vs. Vanløse  Bane 1 
Torsdag 29. okt. 20.15 U19-1 vs. U19-2 (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 31. oktober 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 31. oktober 10.45 U12-2 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 31. oktober 12.00  3. senior vs. HB  Bane 1 
Lørdag 31. oktober 14.00 U13 Liga2 vs. BSF  Bane 1 
Lørdag 31. oktober 14.00 U13-2 vs. Brønshøj Bane 1
Lørdag 31. oktober 15.30 U15-1 vs. Farum Bane 1
Søndag 1. nov. 10.00  U14-2 vs. FA2000  Bane 1
Søndag 1. nov.  12.00  U19-1 vs. FC Rudersdal Bane 1 
Søndag 1. nov.  14.00 U13M vs. B93  Bane 1 
Søndag 1. nov. 14.00  U13 dr. 4 vs. GVI  Bane 1 
Søndag 1. nov. 15.30 U17-1 vs. HIK Bane 1
Søndag 1. nov. 17.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 45      
Onsdag 4. november 20.00 Booket til 10. sen + 11. sen. Bane 1
Torsdag 5. nov. 20.00 Booket til U19-1 og U17-2 Bane 1
Lørdag 7. nov. 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 7. nov. 14.00  1. senior vs. Hvidovre  Bane 1 
Lørdag 7. nov. 16.00 10. senior vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
Søndag 8. nov. 10.00 U9 dr. 3, p. 5 - Stævne (VB) Bane 5
Søndag 8. nov. 10.00 Målmandstrænerkursus 8M Bane 1 
Søndag 8. nov 12.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 46      
Onsdag 11. nov 20.00 Booket til 10. sen. + 11. sen. Bane 1
Lørdag 14. nov. 11.00 U12 dr. 2 vs. FIX (VB)) Bane 1
Lørdag 14. nov. 12.30 U13 dr. 3 vs. Stefan (VB) Bane 1
Lørdag 14. nov. 14.00  U19-1 vs. LSF  Bane 1 
Søndag 15. nov. 10.00 2x5M kan bookes Bane 5
Søndag 15. nov. 11.00 U14-2 vs. Hekla (VB) Bane 1
Søndag 15. nov. 12.45 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
       
Uge 47      
Onsdag 18. nov. 18.45 M+50 vs. Birkerød (VB) Bane 1
Onsdag 18. nov. 20.00 Booket til 10. sen + 11. sen. Bane 1 
Torsdag 19. nov. 20.15 M+60 vs. FA2000/Rødovre Bane 1
Lørdag 21. nov. 09.00 Booket jf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 21. nov. 10.45 U13-1 vs. HIK  11M Bane 1
Lørdag 21. nov. 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 21. nov. 12.15 U13-2 vs. FB 11M Bane 1
Lørdag 21. nov. 13.45 U17-1 vs. Helsinge (VB) Bane 1
Lørdag 21. nov. 15.30 U17-2 vs. LSF (VB) Bane 1
Lørdag 21. nov. 17.15 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 22. nov. 10.00 U8 dr. 2, p. 6 - Stævne (VB) Bane 5
Søndag 22. nov. 10.00 U9 dr. 1, p. 4 - Stævne (VB) Bane 1
Søndag 22. nov. 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 22. nov. 11.45 8M kan bookes Bane 1
Søndag 22. nov. 11.45 8M kan bookes Bane 1
Søndag 22. nov. 13.15 U19-2 vs. Ishøj (VB) Bane 1
Søndag 22. nov. 15.00 11M eller 8M kan bookes Bane 1
       
Uge 48      
Lørdag 28. nov. 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 28. nov. 10.45 U12-1 vs. Næstved (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 28. nov. 10.45 U11 dr. 3 vs. KB (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 28. nov. 12.15 U11 dr. 1 vs. B93 (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 12.15 U12 dr 4 vs. BK Vest (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 13.45 U14-1 vs. B93 (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 15.30 9. senior vs. SSB (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 15.30 U13 dr. 1 vs. AB (VB) Bane 1
Lørdag 28. nov. 17.00 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 29. nov. 10.00 2x5M kan bookes Bane 5
Søndag 29. nov. 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 29. nov. 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 29. nov. 11.30 U15 dr. 1-2, p. 1 vs. Holte (VB) Bane 1
Søndag 29. nov. 13.15 U13-1 vs. ??  (tr. kamp) Bane 1
Søndag 29. nov. 14.45 U13-2 vs. Taastrup (tr. kamp) Bane 1
Søndag 29. nov. 16.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 49      
Onsdag 2. dec. 18.45 M+50 vs. Fremad Forsing (VB) Bane 1
Onsdag 2. dec. 20.15 DBU-vinterbold Bane 1
Lørdag 5. dec. 10.45 U13-1 vs. Ishøj (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 5. dec. 12.15 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 6. dec. 10.00 DBU-børnestævne Bane 5
Søndag 6. dec. 10.00 DBU-børnestævne Bane 1
Søndag 6. dec. 10.00 DBU-børnestævne Bane 1
Søndag 6. dec. 11.45 DBU-børnestævne Bane 5
Søndag 6. dec. 11.45 DBU-børnestævne Bane 1
Søndag 6. dec. 11.45 DBU-børnestævne Bane 1
Søndag 6. december 13.30 11M eller 8M kan bookes Bane 1
       
Uge 50      
Tirsdag 8. dec. 20.15 M+32 7M vs. Hundige (VB) Bane 1
Onsdag 9. dec. 18.45 M+55 vs. Lyngby Bane 1
Torsdag 10. dec. 20.15 M+60 vs. KB Bane 1
Lørdag 12. dec. 10.45 U12-1 vs. AB (tr. kamp) Bane  1
Lørdag 12. dec. 10.45 U12-2 vs. AB (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 12. dec. 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 12. dec. 12.15 U13-1 vs. HB Køge (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 12. dec. 13.45 U11-1 vs. BSF (tr. kamp) 8M Bane 1
Lørdag 12. dec. 13.45 8M kan bookes Bane 1
Søndag 13. dec. 10.00 U12 dr. 2 vs. Bispebjerg (VB) Bane 1
Søndag 13. dec. 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 13. dec. 11.30 U14-2 vs. FIX (VB) Bane 1
Søndag 13. dec. 13.00 U13 dr. 3 vs. Østerbro (VB) Bane 1
Søndag 13. dec. 13.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 13. dec. 14.30 U13-2 vs. HVB (tr. kamp) Bane 1
       
Uge 51      
Lørdag 19. dec. 09.00  Træning jvf. træningsplanen  Bane 1/5/6 
Lørdag 19. dec. 10.45 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 20. dec. 10.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 52      
    LUKKET  
       
       
Uge 53      
Søndag 3. januar 10.00 U13-1 vs. ?? Bane 1
       
Uge 1      
       
       
Uge 2      
Lørdag 16. januar 09.00 Træning jf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 16. januar 10.45 U11 dr. 1 vs. KB (VB) Bane 1
Lørdag 16. januar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 16. januar 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 16. januar 12.00 1. Senior træning Bane 1
Lørdag 16. januar 14.00 U15 dr. 1-2, p. 2 vs. Vestia (VB) Bane 1
Lørdag 16. januar 15.30 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 17. januar 10.00 2x5M kan bookes Bane 5
Søndag 17. januar 10.00 U11 dr. 2 vs. FIX (VB)  Bane 1
Søndag 17. januar 10.00 U12 dr. 4 vs. Vanløse (VB) Bane 1
Søndag 17. januar 11.30 U15 dr. 1-2, p.1 vs. Birkerød  Bane 1
Søndag 17. januar 13.15 U19-1 vs. Kastrup (VB) Bane 1
Søndag 17. januar 15.00 U14-1 vs. Kastrup (VB) Bane 1
Søndag 17. januar 16.30 11M eller 8M kan bookes Bane 1
       
Uge 3      
Lørdag 23. januar 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 23. januar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 23. januar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 23. januar 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 23. januar 12.00 Træning - 1. senior Bane 1
Lørdag 23. januar 14.00 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 24. januar 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 24. januar 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 24. januar 11.30 U17-2 vs. SIF (VB) Bane 1
Søndag 24. januar 13.15 U19-2 vs. B1973 (VB) Bane 1
Søndag 24. januar 15.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 4      
Onsdag 27. januar 18.45 M+55 vs. KFUM Bane 1
Onsdag 27. januar 20.15 DBU-vinterbold Bane 1
Torsdag 28. januar 20.15 M+50 vs. Køge Nord FC (VB) Bane 1
Lørdag 30. januar 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 30. januar 10.45 U11 dr. 3 vs. Union (VB) Bane 1
Lørdag 30. januar 10.45 U12-1 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 30. januar 12.20 1. senior vs. Karlslunde  Bane 1
Lørdag 30. januar 14.15 U14-2 vs. BK Vest (VB) Bane 1
Lørdag 30. januar 15.45 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 31. januar 10.00 U12 dr. 2 vs. B93 (VB) Bane 1
Søndag 31. januar 10.00 U13 dr. 1 vs. GVI (VB) Bane 1
Søndag 31. januar 10.00 DBU-børnestævne 2x5M Bane 5
Søndag 31. januar 11.30 U13øst vs. HUI (VB) Bane 1
Søndag 31. januar 13.00 U14-1 vs. Bk. Union (VB) Bane 1
Søndag 31. januar 14.45 11M eller 8M kan bookes Bane 1
       
Uge 5      
Tirsdag 2. februar 20.15 M+32 7M vs. Amager FF (VB) Bane 1
Lørdag 6. februar  09.00  Træning jvf. træningsplanen  Bane 1 
Lørdag 6. februar   10.45  8M kan bookes  Bane 1 
Lørdag 6. februar   10.45  8M kan bookes  Bane 1 
Lørdag 6. februar 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 6. februar   12.20  1. senior vs. RB06  Bane 1 
Lørdag 6. februar   14.15  U13øst vs. BSF (VB)  Bane 1 
Lørdag 6. februar  15.45  11. senior vs. BFC Lundeg. Bane 1 
Lørdag 6. februar  17.30 11M eller 8M kan bookes  Bane 1 
Søndag 7. februar 10.00 U13 dr. 1 vs. FB (VB) Bane 1
Søndag 7. februar 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 7. februar 10.00 DBU-børnestævne 2x5M Bane 1
Søndag 7. februar 10.00 DBU-børnestævne 2x5M Bane 5
Søndag 7. februar 11.45 11M kan bookes Bane 1
Søndag 7. februar 13.30 U19-1 vs. Brøndby Str. (VB) Bane 1
Søndag 7. februar 15.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 6      
Onsdag 10. februar 18.45 U13 dr. 2 vs. Herstedøst. (VB) Bane 1
Onsdag 10. februar 18.45 9. senior vs. Vanløse (VB) Bane 1
Onsdag 10. februar 20.15 M+55 vs. FA2000/Rødovre (VB) Bane 1
Torsdag 11. feb. 20.15 DBU-vinterbold Bane 1
Fredag 12. februar 18.45 2. senior vs. KFB (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 13. februar 09.00 Trænings jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 13. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 13. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 13. februar 12.20 1. senior vs. Liria Bane 1
Lørdag 13. februar 14.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 14. februar 10.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 7      
Fredag 19. februar 18.45 2. senior vs. ØIF (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 20. februar 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 20. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 20. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 20. februar 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 20. februar 12.20 1. senior vs. Bispebjerg Bane 1
Lørdag 20. februar 14.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 21. februar 10.00 2x5 kan bookes Bane 5
Søndag 21. februar 10.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 8      
Fredag 26. februar 18.45 2. senior vs. Bispebjerg (tr. k.) Bane 1
Lørdag 27. februar 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 27. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 27. februar 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 27. februar 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 27. februar 12.15 U19-1 vs. Allerød (VB) Bane 1
Lørdag 27. februar 14.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 28. februar 10.00 2x5M kan bookes Bane 5
Søndag 28. februar 10.00 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 9      
Tirsdag 2. marts 20.15 M+32 7M vs. FFB (VB) Bane 1
Fredag 5. marts 18.45 2. Senior vs. KFUM (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 6. marts 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 6. marts 10.45 U12 dr. 4 vs. Nørrebro (VB) Bane 1
Lørdag 6. marts 10.45 U12-1 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 6. marts 12.15 U15 dr. 1-2, p. 1 vs. Lundtofte Bane 1
Lørdag 6. marts 14.00 11. senior vs. Ballerup (VB) Bane 1
Lørdag 6. marts 15.45 U15 dr. 1-2, p. 2 vs. Hekla Bane 1
Lørdag 6. marts 17.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 7. marts 10.00 U11 dr. 1 vs. FA2000 (VB) Bane 1
Søndag 7. marts 10.00 DBU-børnestævne 2x5M Bane 1
Søndag 7. marts 10.00 DBU-børnestævne 2x5M Bane 5
Søndag 7. marts 11.45 U13 dr. 1 vs. Birkerød (VB) Bane 1
Søndag 7. marts 11.45 DBU-Børnestævne 2x5M Bane 1
Søndag 7. marts 11.45 DBU-børnestævne 2x5M Bane 5
Søndag 7. marts 13.30 U19-2 vs. Skjold (VB) Bane 1
Søndag 7. marts 15.15 9. senior vs. FC Ryparken  Bane 1
Søndag 7. marts 15.15 8M kan bookes Bane 1
Søndag 7. marts 16.45 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 10      
Tirsdag 9. marts 20.15 M+32 7M vs. Mosede (VB) Bane 1
Onsdag 10. marts 18.45 M+60 vs. AB Tårnby  Bane 1
Onsdag 10. marts 20.15 DBU-vinterbold Bane 1
Torsdag 11. marts 20.15 M+55 vs. KB Bane 1
Fredag 12. marts 18.45 2. senior vs. 3. senior (tr. k.) Bane 1
Lørdag 13. marts 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 13. marts 10.45 U11 dr. 3 vs. Hellas (VB) Bane 1
Lørdag 13. marts 10.45 U12-1 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
Lørdag 13. marts 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 13. marts 12.20 1. senior vs. Albertslund Bane 1
Lørdag 13. marts 14.15 U17-1 vs. Holte (VB) Bane 1
Lørdag 13. marts 16.00 U14-1 vs. Bagsværd (VB) Bane 1
Lørdag 13. marts 17.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
Søndag 14. marts 10.00 U13 dr. 3 vs. BSF (VB) Bane 1
Søndag 14. marts 10.00 U12 dr. 2 vs. Nørrebro (VB) Bane 1
Søndag 14. marts 11.30 U14-2 vs. B93 (VB) Bane 1
Søndag 14. marts 13.00 U17-2 vs. Skjold (VB) Bane 1
Søndag 14. marts 14.45 U15 dr. 1-2, p. 1 vs. Brede Bane 1
Søndag 14. marts 16.15 8M eller 11M kan bookes Bane 1
       
Uge 11      
Fredag 19. marts 18.45 2. senior vs. Nyhavn (tr. k.) Bane 1
Lørdag 20. marts 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1/5/6
Lørdag 20. marts 10.45 U12 dr. 4 vs. B93 (VB) Bane 1
Lørdag 20. marts 10.45 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 20. marts 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 20. marts 14.00 Potentiel DBU-start - 1. senior Bane 1
Lørdag 20. marts 16.00 9. senior vs. Teatro (VB) Bane 1
Lørdag 20. marts 16.00 8M kan bookes Bane 1
Lørdag 20. marts 17.30 11M eller 8M kan bookes Bane 1
Søndag 21. marts 10.00 2x5M kan bookes Bane 5
Søndag 21. marts 10.00  U11 dr. 1 vs. GVI (VB)  Bane 1 
Søndag 21. marts 10.00  U12 dr. 2 vs. FA2000 (VB)  Bane 1 
Søndag 21. marts  11.30  U13 dr. 1 vs. HB (VB)  Bane 1 
Søndag 21. marts 11.30 8M kan bookes Bane 1
Søndag 21. marts  13.00  U15 dr. 1-2, p. 2 vs. Fremad A.  Bane 1 
Søndag 21. marts  14.30  8M eller 11M kan bookes  Bane 1 
       
Uge 12       
Torsdag 24. marts 20.15 M+55 vs. B1908 Bane 1
Fredag 26. marts 18.45 2. senior vs. FA2000 (tr. k.) Bane 1
Lørdag 27. marts 09.00 Træning jvf. træningsplanen Bane 1
Lørdag 27. marts 11.00 U14-1 vs. Gladsaxe-H (VB) Bane 1
Lørdag 27. marts 12.00 2x5M kan bookes Bane 5
Lørdag 27. marts 14.00 Potentiel DBU-kamp  Bane 1
Lørdag 27. marts 16.00 11. senior vs. Måløv (VB) Bane 1
Søndag 28. marts 10.00 U11 dr. 3 vs. Skjold (VB) Bane 1
Søndag 28. marts 10.00 8M kan bookes Bane 1
Søndag 28. marts 11.30 U14-2 vs. Ørestad IF (VB) Bane 1
Søndag 28. marts 14.00 Potentiel DBU-kamp  Bane 1
Søndag 28. marts 16.00 U15 dr. 1-2, p.1 vs. HUI (VB) Bane 1
       
Uge 13      
Påske   ikke muligt at booke endnu  
       
Uge 14      
    DBU-opstart for flere hold